close
تبلیغات
تغذیه غاز ها
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
loading...
YourAds Here YourAds Here

مقالات مرتبط با صنعت چاپ

بیان تمام قوانین برای تبلیغاتی موفق

بازدید : 2
چهارشنبه 20 شهريور 1398 زمان : 15:34


تغذیه غاز ها
امروزه با اعتنا به نحوه محافظت تغذیه غاز ها نیز هماهنکگ با آن تغییر میکند . این مورد در میهن های گوناگون با تجهیزات مواد غذایی آنان مربوط می‌شود .هنگامی که جوجه غاز ها را در تالار های بسته حفظ می نمایند آن‌ها را با جیره های خاصی نیز تغذیه مینمایند . غالبا جوجه و نیمچه و حتی غاز های بالغ را به طریق تلفیقی در تالار و چراگاه مراقبت کرده و برای هر سن در هر نحوه جیره خاصی را پیش بینی می‌نمایند . در‌این جیره ها نسبت مواد متشکله آن‌ها مانند پروتئین ، چربی و غیره از حیث مقداری و کیفی گوناگون هست

ماشین جوجه کشی
جوجه کشی غاز – از آن‌جا که در جمهوری اسلامی ایران اکثر زمان ها مواد غذایی از بیرون وارد می‌شود لذا همان طور که فرمان محافظت اردک و بوقلمون نیز راستگو هست وقتی محافظت غاز ها مقرون به صرفه می باشد که طعام ها در مراتع لبریز علف و همیشگی محافظت شوند و نصیب اعظم مورد نیاز غذایی خویش را از روش چرا در چراگاه به دست می‌آورند . غاز ها را می اقتدار حتی‌د‌ر تمام فصول سال در چراگاه طبیعی مراقبت نمود بجز در فصل‌زمستان هایی که بسیار سرد میباشند که در‌این‌حالت‌ بایستی غاز ها را به تالار هدایت کرده و به صورت دستی تغذیه نمود . مزارعی که علوفه فراوان دارا‌هستند ضرورتی بر دادن غذای دستی وجود ندارد البته در مراتعی که حاجتمند می باشند تغذیه دستی می بایست انجام مگیرد . در هفته های نخستین معاش میگردد از جیره های غذایی اختصاصی جوجه ماکیان نیز برای غاز ها به کار گیری نمود . زیرا جوجه غاز ها رویش سریعی داشته و حدودا 450 -220 گرم در هفته بیش تر وزن پیدا میی نمایند لذا متناسب با این رویش کمیت غذایی آن ها نیز ارتقاء می‌یابد .
جوجه غاز هایی که به صورت محدود و متمرکز در باطن سالنها مراقبت می گردند دارنده پرورش سریع تری می‌باشند تا جوجه هایی که در چراگاه ها و یا این که به صورت تلفیقی محافظت می‌شوند. اما از سوی دیگر این پرورش سریع درباره با مقدار غذایی که مصرف گردیده نمی تواند از نظر اقتصادی با تغذیه در چراگاه گزینه مقایسه باشد . در فصل زمستان های بسیار سرد که غاز ها می بایست اجبارا در تالار حفظ شوند میگردد از علوفه کم آب و دانه های متعدد مانند ذرت و گندم و جو بهره برد . غاز ها معمولا میل و رغبتی به تناول کردن علوفه سیلو گردیده از خویش نشان نمی دهند مگر در مواقع اضطراری و آنهم اکثرا سیلوی ذرت علوفه ای .
تعداد 60 قطعه غاز در هر هفته یک بسته نسبتاً 50 کیلو گرمی علوفه مصرف مینمایند . مضافا هر غاز در روز مقدار 250 گرم غذای کنسانتره نیز لازم دارااست. قابل یاد‌آوری اینکه در حفظ با نحوه یک و دو ، درصد جوجه درر آوری تخم ها طولانی تر میباشد تا طریق سوم .
اکثر وقت ها در فرانسه در جوجه کشی غاز برای حفظ غاز ها به حالت امروزی محلی نیز برای آبتنی آن ها میسازند.
این محل 30-20 سانتی متر عمق داشته و نسبت به هر غاز 5/0 متر مربع نیز محل آبتنی موجود است . بعدها آشیانه های تخم گذاری درین مرزو بوم در توان 50 .50 سانتی متر بوده و برای هر 3-2 غاز یک کدام از آشیانه ها مراد می‌شود .
از‌آنجا که اکثر زمان ها غاز ها علاقمند به استراحت در تایم ها روز بوده و ترجیح میدهند شبها به چرا به پردازند ،لذا بایستی شبها محوطه چراگاه را در فیس قابلیت با نوروروشنایی افکن پر‌نور نمود.
معمولا در مقابل هر 400 قطعه غاز یک سیلوی 2تنی نیز برای مراقبت مواد غذایی کنسانتره ساخته و در پایانه بومی میسازند . درصد تلفات غاز ها نسبت به بقیه طیور نادر و در میان 4-3 درصد جای دارد.
سنگ ریزه ها از گونه های طاقت فرسا را می بایست در ظروفی دیگر ریخته و برای تامین کلسیم گزینه نیاز آنان در مشت غاز ها بگذارند.
در حالی که در غاز های گوشتی از جیره های پرواری و تپل کننده به کار گیری میشود در غاز های تخمی بر عکس می بایست جیره ها طوری تهیه شوند که از چاقی آن ها دوری کنند . زیرا در غیر این چهره سبب ساز نادر تخمی و یا این که قاطع تخم گذاری می گردد . دیرین بر این در بعضا از مرزوبوم ها مواد کنسانتره را با شیزر و یا این که مواد مایع مشابهی ادغام کرده به صورت نواله های در آورده و به غاز ها می خوراندند . در مواقعی این کار به تحمیل انجام می گرفت یعنی دو توشه در روز و هر روز 8-7 نواله ازآنجاکه این فرم تغذیه درباره با تهیه و تنظیم نواله ها به دست آوردن غاز ها و فرو کردن نواله در حلق غاز ها عمل و روزگار متعددی را لازم داشت لذا موقتی این طریق منسوج شده میباشد . اما درصورتی که تعداد غاز ها نادر باشد استعمال از این سبک خوراک دادن چندان هم بد وجود ندارد . در غاز های پرورشی فی مابین سنین 4-1 هفتگی خوراک فارغ از محدودیت خاصی در دست جوجه غاز ها قرار می‌گیرد . جیره های غذایی برای این سن بایستی نزدیک به 22 درصد پروتئین داشته باشند. معمولا بعداز تنظیم جیره غذایی آردی آن‌ها را به صورت گرانول یا این که پلت در آورده و در مشت جوجه ها میگذارند . زیرا جوجه ها میل و رغبتی به تناول کردن غذای آردی از خویش نشان نمی دهند لذا تبدیل آن به پلت یا این که گرانول به صلاح میباشد . مربوط کردن مواد غذایی رغبت غاز ها را به تناول کردن اضافه مینماید.
جیره های غذایی را بعد از 4-1 هفتگی برای غاز های نر با 15 درصد پروتئین و برای غاز های ماده با 17 درصد پروتئین تهیه و تنظیم مینمایند. ناگفته نماند که طعام بایستی فارغ از محدودیت در دسترس آن ها باشد . در اضافه کردن دارو های ضد کوکسیدیوز به جیره غذایی غاز ها بایستی اعتنا خاصی مبذول گردد زیرا آن‌ها تحمل تمام گونه های دارو های ضد کوکسیدیوز را نداشته و بعضا از آن‌ها تولید مسمومیت کرده و تلفاتی به توشه می‌آورند . طبق آزمایشاتی برای غاز ها دسته آمپول و دوت ، مناسبتر از سایر تشخسص داده گردیده می باشد . معمولا در 8 هفتگی جوجه غاز ها را از تالار به چراگاه منتقل می نمایند . در چراگاه روزمره 100- 50 گرم نیز نیز ترکیب دانه ها را اخذ می‌کنند.
در حین تخم گذاری غاز ها ،غذای تکمیل کننده بایستی دربردارنده 19 درصد پروتئین و 11 مگاژول /کیلوگرم انرژی قابل جذب بوده و معیار کلسیم جیره 4/2 تا 3 درصد و فسفر آن 6/0 تا 1 درصد باشد. جیره زمان تخم گذاری بایستی دست کم 4 هفته پیشین از استارت تخم گذاری به غاز ها داده شود.

برچسب ها ماشین جوجه کشی ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 24
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 1
 • بازدید سال : 39
 • بازدید کلی : 39
 • کدهای اختصاصی