close
تبلیغات
۵ عامل مؤثر برای افزایش تخم گذاری بلدرچین ها
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

ماشین جوجه کشی

بازدید : 2
دوشنبه 26 فروردين 1398 زمان : 12:41

در شرای شما هم تعدادی هنگامی می باشد مشغول رویش بلدرچین می باشید مطلقا متوجه شدید که گاها یک گله بلدرچین مولد یک نواخت تخم گذاری نمی کند و یا این که اندازه تخم گذاری بلدرچین ها در روز اندک خیس از حد توقع میباشد و محافظت گله توجیه اقتصادی خویش را از دست می دهد .

این که بلدرچین ها تولیدشان به پیک نزدیک باشد و مدت دوره تخم گذاری بلدرچین طولانی خیس باشد به دست اندرکاران زیادی بستگی دارد برای محاسبه خوب تر این زمینه اضطراری میباشد عامل ها تخم گذاری خوب تر را در دو عصر قبل از شروع ایجاد و حین ایجاد تقسیم و آنالیز کنیم .

عامل ها
مفید پیشین از شروع تخم گذاری بلدرچین مهمترین مقطع برای یک گله مولد از برهه زمانی هچ آغاز میشود و تا ۵۰ روزگی ادامه پیدا میکند . توجه فرمایید در حالتی که جوجه های اختصاص یافته برای گله مولد بازه زمانی جوجه کشی داخل دستگاه جوجه کشی و یا روزهای ابتدایی خارج از دستگاه با مشکلات سپری کرده باشند در طول عصر تخمگذاری نمی توانند بازدهی بالا داشته باشند . بیشترین زخم جوجه ها مربوط به از دست دادن آب در برهه زمانی هچر و روزهای اول به دنیاآمدن می باشد . زیر بودن رطوبت هچر و در دسترس نبودن آب کافی برای جوجه بلدرچین ها در روزهای آغازین رویش می تواند اختلال دی هیدراته شدن و یا همان کم آبی بدن را ساخت کرده و صدمات بدون شوخی به اندام های بلدرچین وارد کند .

همچنین تغذیه مطلوب این زمان در ساخت اندامی مطلوب برای بازه زمانی تخم گذاری بلدرچین امداد مهمی خواهد کرد . جیره های با فقر غذایی در مواد معدنی و ویتامین ها قدمت مفید تخمگذاری را حتما کاهش خواهد داد .

کارداران
اثرگذار بر ارتقا تخم گذاری بلدرچین به ترتیب اهمیت عبارتند از :
تاثیر
جیره غذایی بر تخم گذاری بلدرچین ها اولی و مهم‌ترین استدلال به کارگیری از دان بلدرچین مناسب و با کیفیت می‌باشد . هنگامی حرف از دان بلدرچین میشود منظور یک دان با فرمولاسیون مطلوب روزها تولید میباشد که در سایز مناسب آسیاب یا این که پلیت گردیده می‌باشد . برای مطلع شدن از اقلام قضیه نیاز جیره غذایی بلدرچین تخم گذار و یا این که سایر جیره ها نظیر دان بلدرچین گوشتی و دادن جوجه بلدرچین و یا دان بلدرچین مولد به مقاله‌ها مربوط که در همین تارنما قرار دادیم مراجعه کنید . به تاریخ ماندگاری دان توجه فرمایید در حالتی که شایسته ترین دان جهان را در اختیار داشته باشید درصورت خرابی و تشکیل قارچ ها درون دان میتواند صدمات بدون شوخی به گله وارد نماید و منجر تلفات و افت ایجاد شود .

تاثیر
جیره غذایی بلدرچین بر تخم گذاری بلدرچین
در برهه زمانی محافظت دان ها دمای محفظه انبار را در بین ۸ تا ۱۵ سکو قرار دهید و از تماس طیوران وحشی و حیوان ها موذی در امان نگهدارید تا بیماری ها را به گله منتقل نکنند . و مورد دارای اهمیت دیگر در توزیع جیره در فاصله های زمانی منظم در ارتفاع روز می باشد خوبتر می‌باشد دان زمینه نیاز در ۳ الی ۴ نوبت با فاصله های دو تا سه ساعت در اختیار پرنده ها قرار گیرد . اعتنا نمائید یک بلدرچین تخم گذار بالغ روزمره حدود ۳۰ گرم دان مصرف مینماید . درصورتی که بیش از این میزان دان در اختیار بلدرچین ها قرار گیرد موجب تپل شدن پرنده و بیماری پرولاپس شده و سبب ساز تلفات و افت تخم گذاری بلدرچین می شود .

تاثیر
آب بر تخم گذاری بلدرچین در دسترس بودن مستمر آب با مرتبه حرارت مناسب میان ۲۰ تا ۲۵ درجه فراوان کلیدی می‌باشد یک قطعی آب ۱۰ ساعته می تواند تا یک‌سری روز تولید گله را تهت تاثیر قرار دهد و حتی در مورد ها طولانی تر منجر تلفات سنگین شود .

تاثیر
آب بر تخم گذاری بلدرچین
اهمیت
هوای سالن برای تخم گذاری خوب تر بلدرچین ها تهویه مطلوب تالار و اکسیژن رسانی کافی باعث می شود تا بلدرچین ها کمتر با بیماری های تنفسی مشغول شوند و تولیدها بهتر و منظم تری داشته باشند . در اثر تهویه ناقص سالن تجمع گاز آمونیاک حاصل از تجمع کود می تواند آسیب جدی به ایجاد داشته باشد . مراقبت دمای تالار به طور یکنواخت در میان عدد ۲۰ تا ۲۵ مرتبه مخصوصاَ در تالار های مجهز به قفس در کف و بالای تالار بلدرچین دوچندان تاثیر گذار می‌باشد . استرس دمایی در طیور موجب کاهش مصرف دان و افت ایجاد میگردد .

ماشین جوجه کشی

تاثیر
برنامه نوری در تخم گذای بلدرچین اجرای یک برنامه نوردهی صحیح و مطلوب برای بلدرچین ها دوچندان حیاتی و مهم میباشد . به طور کلی خوب تر است برنامه نوری را از پیشین از بازه زمانی ساخت داشته باشیم به طوری که در مقدمه رشد در حدود ۶۰ تا ۷۰ گران قیمت باشد و در هفته سوم به ۱۰ لوکس ارتقا یابد و زمان روشنایی اعمال شده نیز دستکم ۱۶ تا ۱۸ ساعت باشد .

قابل اعتنا میباشد که طبق برخی پژوهش ها انجام یافته گروهی از رشد دهندگان بلدرچین تا ۲۳ ساعت نوردهی را اعمال می نمایند و چه بسا در برخی از مزارع صنعتی رشد بلدرچین ایتالیا از برنامه ۲۴ ساعته نوردهی استعمال می شود . بایستی در نظر داشت که در هر حالت جهت دستیابی به حداکثر مقدار تخم گذاری بلدرچین ، اعمال برنامه ۱۶ تا ۱۸ ساعت فروغ و روشنایی ضروری است . همینطور موثر میباشد بدانید براساس بعضا گزارش های اعمال ۲۴ ساعت نوردهی سبب تسریع بلوغ جنسی میگردد در حالی که ۱۶ تا ۱۸ ساعت نوردهی سبب ساز تاخیر در بلوغ جنسی می شود .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 4
 • بازدید سال : 4
 • بازدید کلی : 4
 • کدهای اختصاصی